Likwidacja ubóstwa energetycznego woj. lubelskie - Fundacja Ewolucja

likwidacja ubóśtwa energetycznego
Projekt “Likwidacja ubóstwa energetycznego – ­ spotkania z mieszkańcami”

To program działań mających na celu edukację mieszkańców regionu województwa lubelskiego w obszarach nowoczesnych rozwiązań energetyczno-grzewczych. Wykorzystując formy spotkań na lokalnych eventach poruszane są sprawy związane z ogrzewaniem domów oraz ich zasilaniu bez ponoszenia kosztów energii. Głównym partnerem przedsięwzięcia była firma specjalizująca się w branży energetyki odnawialnej AleGrzanie.pl

Działania miały również na celu podnosienie świadomości i pomoc lokalnym społecznościom w zrozumieniu działania nowych rozwiązań w zestawieniu
z kosztownymi rozwiązaniami tradycyjnymi. Czas realizacji pierwszej części projektu zbiegł się z ogólnoświatowym kryzysem energetycznym więc współpracujący
z nami konsultanci pomagali odnaleźć się zainteresowanym i w tej sytuacji.

Co zrealizowaliśmy?

Odwiedziliśmy pięć miejscowości województwa lubelskiego. Podczas całego projektu prowadziliśmy kampanię informacyjną odnośnie bezpiecznego i ekologicznego zarządzania ogrzewaniem swojego domu oraz pozyskiwania energii słonecznej do zabezpieczenia się przed tzw. ubóstwem energetycznym. Dla najmłodszych przygotowaliśmy stanowisko do malowania twarzy:

• Piknik Ekologiczny - Pszczela Wola - 5 czerwca 2022 ROKU ­
  • 'Gryczaki' święto kaszy - Janów Lubelski - 6 sierpnia 2022 ROKU ­
  • 'Chmielaki Krasnostawskie' - Krasnystaw - 20 sierpnia 2022 ROKU
  • Dożynki gminne - Wólka Kańska - 21 sierpnia 2022 ROKU
  • 'Dni Piask' dożynki gminne - Piaski - 28 sierpnia 2022 ROKU

W trakcie rozmów z mieszkańcami wielu okazywało się bardzo świadomymi konsumentami jeśli chodzi o kwestię energetyki, temat budził ogromne zainteresowanie szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych a dużo pytań mialy osoby mieszkające w domach które miały więcej niż 15/20 lat w przypadku których ogrzewanie ma zastosowane stare rozwiązania technologiczne.

Materiały:

Działanie koordynowane jest przez: Zbigniew Zubowicz

Kontakt:
E-mail: z.zubowicz@fundacjaewolucja.org
Tel: 577-444-133

Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej firmy AleGrzanie.pl
Cele zrównoważonego rozwoju realizowane poprzez projekt:
4 cel dobra jakość edukacji
7 cel czysta i dostępna energia